Konferans Hakkında

Konferans Oturumları

Tamamı güncel konulardan oluşan Konferans 2 gün boyunca devam eden farklı oturumları kapsamaktadır. En yeni teknolojilerin ve en iyi uygulamaların (best practice) paylaşıldığı konferansta, gelecekte bizi bekleyenler, gelecekteki teknolojiler ve bu teknolojiler ile ilgili uygulamalar da ele alınmaktadır.

Konferansın belirli oturumlarında sektör temsilcileri konuşmalar yaparken, belirli oturumlarda da son kullanıcılar konuşmacı olarak yer almakta ve farklı paydaşları bir araya getiren bu keyifli buluşmanın sonucunda farklı gruplar birbirlerinin deneyimleri ve düşüncelerini de anlayabilmekte ve buna göre çözümler geliştirmektedir.

Paneller

Konferans oturumlarının arasında, bilgi alışverişi ve karşılıklı görüş alışverişinin olduğu paneller de yer almaktadır. Panel konuşmacılarının bilgilerini ve düşüncelerini paylaştığı ve yeri geldiğinde farklı fikirlerin tartışıldığı panellerde, panelistlerin yanısıra dinleyiciler de interaktif rol almaktadır.

En önemli oturumlardan biri olan “sektör konuşuyor” panelinde sektörün temsilcileri, ilgili kurum temsilcileri, STK’lar ve akademisyenler sektörün sorunlarını konuşacakları özel bir panel gerçekleşmektedir.

Çözüm Gösterileri, Workshoplar

Genel oturumlar ile birlikte ayrı salonlarda, fuar katılımcısı olan firmaların sunumları gerçekleşmektedir. Firmaların en yeni uygulamaları anlattıkları çözüm gösterileri şeklinde gerçekleşek olan bu oturumlarda dinleyiciler güncel gelişmeleri yakından takip etme şansı bulmakta, ilgilendikleri firmaların ilgilendikleri ürünleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmektedir.

Ayrı salonda gerçekleşecek bu sunumlarda sadece güncel teknolojiler değil, geleceğin teknolojileri de anlatılmakta, sunumları yapan konuşmacılar ile dinleyiciler karşılıklı soru cevap ile görüş paylaşımında bulunabilmektedir.